Sem Polska Logo

Przemiennik częstotliwości i550 protec

Nagradzany przemiennik częstotliwości i550 protec opiera się na sprawdzonej technologii przemienników do zabudowy w szafach sterowniczych i różni się tylko dopasowanym designem oraz wyższym stopniem ochrony. Jeśli w szafie sterowniczej brak jest wystarczającej ilości miejsca albo jeśli konieczny jest montaż przemiennika częstotliwości blisko silnika w różnych modułach maszynowych, wówczas to wszechstronne i niezawodne urządzenie będzie właściwym rozwiązaniem. Dzięki modułowi rozszerzenia możliwe jest zastosowanie wyłącznika naprawczego i eksploatacyjnego. Produkt spełnia wymogi dyrektywy w sprawie ekoprojektu.

Dziedziny zastosowania: napędy przenośnika, napędy jezdne, napędy nawijające, napędy podnośne, ekstrudery, maszyny pakujące, pompy, wentylatory itp.

Cechy charakterystyczne

  • Stopień ochrony IP66 (NEMA 4X) z dopuszczeniem do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, wyróżniający się odpornością na strumień wody i pyłoszczelnością, umożliwia stosowanie produktu także w wymagających środowiskach.
  • Pierwszy na rynku zdecentralizowany napęd ze złączem IO-Link, wer. 1.1
  • Zintegrowany interfejs diagnostyki (micro USB) do czynności serwisowych
  • Wersje z wyłącznikiem naprawczym albo bez wyłącznika, z klawiaturą albo modułem wi-fi z myślą o łatwym uruchomieniu
  • Opcjonalnie z funkcją „Bezpieczne wyłączenie momentu (STO)” z SIL 3 (EN IEC 62061/EN IEC 61508) oraz Performance Level e (EN ISO 13849-1)

Dane techniczne i właściwości

Dane techniczne
0.37 … 75 kW
Przyłącza
1 AC 120 V
1 AC 230 V
3 AC 230 V
3 AC 400 V
3 AC 480 V
3 AC 600 V
5 wejść cyfrowych
1 wyjście cyfrowe
2 wejścia analogowe
1 wyjście analogowe
1 przekaźnik NO/NC
Obwód DC
Monitoring temperatury silnika
Micro USB
Komunikacja
CANopen
EtherCAT
EtherNet/IP
IO-Link
Modbus RTU
Modbus TCP
PROFINET
Cofnij
Ładowanie