Sem Polska Logo

Silniki specjalne

SEM POLSKA oferuje swoim klientom szeroki wybór silników różnego rodzaju. Poza standardowymi modelami, do których zaliczymy m.in. silniki klasy IE, wysokiego napięcia, Omex czy progresywne, przygotowaliśmy także ciekawe propozycje tzw. silników specjalnych, które znajdą Państwo w naszym sklepie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Silniki elektryczne kołnierzowe

W ofercie silników specjalnych uwzględniliśmy sporo silników specjalnych różnego typu. Zaliczymy do nich między innymi silniki elektryczne kołnierzowe. Ten rodzaj silnika wyróżnia specjalne mocowanie pod postacią kołnierza, które umożliwia wygodne połączenie elektrycznych silników kołnierzowych z wybranym urządzeniem. Mocowanie to zapewnia także odpowiednie zabezpieczenie silnika przed przeciążeniami. Silniki tego typu są więc dziś całkiem popularne ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

Co ważne, doskonale wiemy, że nasi klienci mają zróżnicowane potrzeby pod względem silników elektrycznych kołnierzowych, dlatego zadbaliśmy o ich dużą różnorodność w ofercie SEM Polska. Proponujemy Państwu zaawansowane technologicznie odsłony silników elektrycznych kołnierzowych. Dzięki wysokiej wytrzymałości oraz niezawodności nasze silniki kołnierzowe można z powodzeniem stosować w przemyśle. Co więcej, chętnie doradzamy osobom, które zastanawiają się, jaki silnik dobrać do swoich oczekiwań. Jeśli więc szukają Państwo niezawodnie działających, solidnych i odpornych na przeciążenia silników, modele kołnierzowe z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania. Mają Państwo dodatkowe pytania związane z silnikami kołnierzowymi? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Elektryczne silniki dwubiegowe – ekonomiczne rozwiązanie

Tym z Państwa, którzy szukają rozwiązania korzystnego przede wszystkim pod względem ekonomicznym, polecamy elektryczne silniki dwubiegowe. Do ich największych zalet zaliczymy stosunkowo niskie zużycie energii, które w przypadku większej częstotliwości pracy pozwala na wygenerowanie niemałych oszczędności, a także to, że są one wręcz stworzone do urządzeń takich jak windy osobowe czy sprzęt opierający się na pracy obrotowej. Silniki elektryczne dwubiegowe, jak sama nazwa wskazuje, oferują dwa typy prędkości obrotowych, dzięki czemu idealnie nadają się do wykorzystania w przypadku ww. rodzajów urządzeń.

Decydując się na silnik elektryczny dwubiegowy, zyskują Państwo pewność solidnego działania silnika połączonego z jednoczesną dbałością o jego efektywność i ekonomiczność. Oprócz wspomnianych wind osobowych, silniki dwubiegowe można stosować m.in. w wirówkach, wentylatorach oraz pompach. Energooszczędność to tylko jeden z wielu atutów silników dwubiegowych, niezwykle ważnych dla wielu, współcześnie działających przedsiębiorstw. Na uwagę zasługuje także fakt, że praca napędu z niższą prędkością obrotową wiąże się ze znacznie mniejszym zużyciem urządzeń, które są napędzane silnikiem dwubiegowym. Co za tym idzie, hałas przez nie wytwarzany również jest o wiele mniejszy. Praca z silnikiem elektrycznym dwubiegowym jest więc bardziej komfortowa, a do tego oczywiście efektywna.

Silniki elektryczne wolnoobrotowe

W ofercie sklepu SEM POLSKA znajdą Państwo również szeroki wybór klasycznych elektrycznych silników wolnoobrotowych. Silniki elektryczne z przekładnią nie oferują może zbyt dużej prędkości obrotowej, natomiast ich sporą zaletą jest ilość produkowanej przez nie siły. Charakterystyka ta sprawia, że silniki tego typu są przydatne w przypadku różnego rodzaju urządzeń przemysłowych. Jeśli szukają więc Państwo naprawdę silnych silników elektrycznych niskoobrotowych, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Warto zaznaczyć, że są to również rozwiązania wytrzymałe i długowieczne.

Silniki elektryczne wolnoobrotowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane jest niezawodne działanie. Należy dodać, że wspomniane silniki elektryczne z przekładnią są cięższe i większe niż szybkoobrotowe, jednak trzeba mieć na uwadze, że ilość siły, jaką produkują, rekompensuje ich wagę i rozmiary. Silniki, w tym modele elektryczne niskoobrotowe, wykorzystujemy dziś na co dzień, na całym świecie do napędzania różnego rodzaju urządzeń, dlatego w SEM Polska zadbaliśmy o to, aby nasi klienci mogli wybierać spośród szerokiej oferty różnego rodzaju silników, różniących się między sobą nie tylko wagą, ale również mocą działania. Dzięki temu możemy zaoferować silniki elektryczne specjalne, m.in. wolnoobrotowe silniki, ale też progresywne i takie, które korzystają z wysokiego napięcia jednostki napędowej.

Pozostałe silniki elektryczne z naszej oferty

Kompletując ofertę naszego sklepu, pomyśleliśmy także o klientach szukających rozwiązań do sprzętu, który wymaga precyzyjnie określonych ruchów silnika. Oferujemy bowiem również silniki elektryczne z hamulcem, które umożliwiają m.in. zatrzymanie elementów maszyny w wymaganym położeniu czy skrócenie czasu biegu jałowego. Ten rodzaj silnika ma także spory wpływ na bezpieczeństwo osoby obsługującej dane urządzenie.

Polecamy również dostępne w naszej ofercie silniki elektryczne typu jamnik. Zastosowanie znajdują one w urządzeniach wymagających działania wysokoobrotowego. Silniki elektryczne jamnik są zdolne do długiej i nieprzerwanej pracy, dzięki czemu wykorzystuje się je m.in. do sprzętu z przemysłu stolarskiego czy metalurgicznego.

Jak widać, niejednolitość w przypadku wymienionych wyżej silników jest duża, dlatego zawsze należy wziąć pod uwagę ich charakterystykę, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj. Przykładowo silniki progresywne lub ogólnego przeznaczenia zapewniają niezawodne działanie dzięki materiałom, z jakich zostały wykonane. Z naszej oferty silników, m.in. firmy OMEC Motors, korzystają klienci działający w wielu różnych dziedzinach przemysłu. Prezentowane więc na stronie silniki, np. modele silników elektrycznych jamnik czy też z hamulcem można dobrać do rodzaju maszyny, w jakiej mają się znaleźć, a także wymagań i środowiska, w jakim przyjdzie im pracować. Warto dodać, że silniki specjalne firmy OMEC Motors znajdują zastosowanie m.in. w agregatach hydraulicznych, pompach wody, oleju, rębakach i ogólnie w przemyśle naftowo-gazowym. Silniki SEM Polska doskonale spełniają też swoją rolę m.in. w transporterach, wentylatorach oraz przenośnikach taśmowych.

Zanim zdecydują się Państwo na jeden z nich zachęcamy do poznania charakterystyki każdego modelu – uwagę należy zwrócić na moc silnika, obroty, mocowanie, klasę izolacji oraz temperaturę. Mając na uwadze żywotność silnika, jego wieloletnie, niezawodne działanie oraz oczekiwania klientów, silniki oferujemy w kilku rodzajach obudowy – aluminiowej oraz żeliwnej, która znacząco zwiększają odporność silników na ewentualne uszkodzenia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu i zapoznania się z zawartością oferty. Przygotowaliśmy wybór silników, który jest obszerną odpowiedzią na potrzeby naszych klientów.

Silniki EXD
4KTC | 5KTC
Silniki z hamulcem
OMT1B | OMT2B | MSB
Silniki jednofazowe
MY | ML
Silniki GOST
OMT1G
Silniki NEMA
TXA Aluminium | TXC Cast Iron
Silniki pierścioniowe
OMSR

Informacja o aplikacji
Silniki specjalne OMEC Motors są używane w różnych aplikacjach:

• Wentylatory
• Agregaty hydrauliczne
• Pompy (wody oleju, paliwa i inne)
• Shredders (granulation, crushing)
• Rębaki,
• Strefy zagrożone wybuchem
• Przemysł naftowo-gazowy

 
Cofnij
Ładowanie