Sem Polska Logo

Falowniki KEB

W naszej ofercie znajdziesz m.in. niemieckie falowniki KEB. Opisywane na tej podstronie falowniki służą do przekształcania napięcia przemiennego prądu z sieci (który jest prądem o stałej, określonej częstotliwości), na prąd stały, którego częstotliwość jest regulowana. Co istotne, dzięki falownikowi można skutecznie napędzać różnego rodzaju silniki elektryczne. Warto dodać, że możemy spotkać się także z nazwą: przemiennik częstotliwości – jest to jedno i to samo.

.

Na co zwrócić uwagę wybierając falownik?

Jakie falowniki wybierać? Wybór właściwego falownika zależy tak naprawdę od Twojego zapotrzebowania. Stosuje się go bowiem m.in. do regulacji prędkości obrotowej silników zamontowanych w sprężarkach, czy też pompach, ale też silników w wentylatorach, wirówkach, mieszarkach, pralkach. Wykorzystuje się go także jako element systemu bram automatycznych. Bez falownika nie odbędzie się też praca napędów taśm produkcyjnych w wielu zakładach przemysłowych, ale także różnych przenośników, wykorzystywanych do przenoszenia dużych ciężarów. Podczas wyboru falownika niezbędne będzie wcześniejsze odczytanie napięcia zasilającego silnika, mocy silnika, prądu, typu połączenia oraz obrotów silnika. Następnie należy określić rodzaj obciążenia oraz dopasować wejście i wyjście. Jeśli masz wątpliwość, jakiego rodzaj falownik najlepiej sprawdzi się do konkretnego zastosowania, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy. Oferujemy m.in. falowniki jednofazowe oraz trójfazowe.

Falowniki do silników jednofazowych przeważnie zasilane są, jak sama nazwa wskazuje, z jednej fazy. Stosowane do zasilania silników asynchronicznych, w których znajduje się jedno, główne uzwojenie, jedno uzwojenie pomocnicze oraz kondensator, który przesuwa fazę. Znajdziemy je w pompach oraz wentylatorach. Z kolei falowniki trójfazowe zasilane są z trzech faz – dedykowane do pracy w większym i bardziej wymagającym środowisku pracy, są też bardziej rozpowszechnione.

Falownik KEB — postaw na jakościowe rozwiązania od pewnych producentów

Decydując się na zakup falownika, zwróć uwagę na jego producenta. W naszej ofercie znajdziesz falownik KEB. Różne modele dostępnych falowników KEB umożliwiają wybór dokładnie takich produktów, które spełnią Twoje oczekiwania i sprawdzą się w konkretnym zastosowaniu. Wysokiej jakości, niezawodne i mocne falowniki pozwolą na sprawne działanie wielu urządzeń przez wiele lat.

Cofnij
Ładowanie